REKLAMA

Polityka

Były wójt naczelnikiem

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: bj

W wyborach samorządowych mu się nie powiodło, choć miał jednego kontrkandydata. Więcej szczęścia miał w konkursie na naczelnika w żarskim Ratuszu. W tyle zostawił siedmioro konkurentów.

Od wczoraj (od czwartku, 10.01.) w fotelu naczelnika wydziału gospodarki nieruchomościami, architektury i zasobów komunalnych Urzędu Miasta w Żarach zasiada Marek Iwlew, były wójt gminy Trzebiel.

– Na ogłoszony przez nas konkurs wpłynęło 8 ofert. Procedurę formalną przeszło 5 kandydatów i oni zostali dopuszczeni do dalszego etapu – informuje Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar. – Był wśród nich między innymi urzędnik z Urzędu Miasta w Żaganiu, a także Łęknicy. Przed komisją stanęły dwie panie i trzej panowie. Uważam, że został wybrany najlepszy kandydat. Na pewno przyda się doświadczenie Marka Iwlewa, które nabył, sprawując funkcję wójta. Inna rzecz, że w swojej karierze zawodowej ma za sobą pracę na podobnym stanowisku.

– Jeszcze przed objęciem stanowiska wójta, przez 7 lat byłem kierownikiem referatu infrastruktury i inwestycji w Urzędzie Gminy w Trzebielu. Znam więc specyfikę wydziału, w którym już pracuję. Bardzo się cieszę, że będę miał okazje pracować w Żarach, bo to na pewno dla mnie szansa na rozwój zawodowy – mówi M. Iwlew.

Po wygranym konkursie, M. Iwlew zaczął od rozstania z poprzednim pracodawcą.

– Po wyborach otrzymałem 3-miesięczne wypowiedzenie warunków płacy i pracy. I zgodę pracodawcy na nieświadczenie pracy. Potem miałbym prawo do wypowiedzenia pracy. Łącznie na wypoczynek, który sobie solennie obiecałem, miałem pół roku. Tyle tylko, że jak się okazało, już bym chętnie do pracy wrócił. Dlatego bardzo się ucieszyłem, gdy pojawiła się informacja o konkursie – mówi M. Iwlew.

Wynagrodzenie poprzedniej naczelniczki Małgorzaty Kirchoff wynosiło ok. 6 tys. 800 zł.

Napisz komentarz »