REKLAMA

Gospodarka

W strefie hula wiatr

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Justyna Bareła

Miały być magazyny znanych firm i praca. Tymczasem minął rok, a inwestor w iłowskiej strefie inwestycyjnej nie wykonał żadnych robót.

Równo rok minął od podpisania umowy z inwestorem, który kupił działkę i miał budować magazyny w iłowskiej strefie inwestycyjnej. Umowę z CTP Invest podpisywano dokładnie 9.01.2018 roku.

Firma kupiła od gminy działki w strefie za ponad 5 mln zł. Gmina zobowiązała się wybudować do nich drogę. Ze swojej części gmina się wywiązała, drogę za około 6 mln zł ze ścieżką rowerową i oświetleniem oficjalnie otwierano jesienią.

– Firma kupowała od nas trochę kota w worku. Bo co z tego, że działki miały dobrą lokalizację, skoro nie było do nich dojazdu? – tłumaczy burmistrz Paweł Lichtański.

Magazyny miały powstać jeszcze w 2018 roku. Firma jako jeden z największych developerów w Europie miała ściągać znane marki. Zazwyczaj buduje magazyny dla swoich klientów, którymi są m.in. DHL, Brembo czy Lidl. Na ten moment w strefie nie zaczęły się żadne prace.

– Firma zajęła się doprowadzeniem prądu, światłowodu, wystąpiła o warunki podłączenia gazu, a taka procedura trwa nawet 1,5 roku. Ale to są kwestie poboczne. Po prostu do tej pory nie znaleźli firmy, która chciałaby w tym miejscu prowadzić swoje magazyny – przyznaje burmistrz.

Gmina w strefę zainwestowała już około 9 mln zł. Oprócz budowy drogi jest to kwestia podłączenia m.in. kanalizacji i wodociągu. Do sprzedaży jest jeszcze ponad 30 hektarów.

– Bardzo liczymy na to, że uda nam się sprzedać kolejne tereny w strefie – dodaje P. Lichtański.

Burmistrz ma nadzieję na pojawienie się nowych inwestorów, bo w tegorocznym budżecie zaplanował inwestycje za 4 mln zł. Pieniądze na ich sfinansowanie mają pochodzić właśnie ze sprzedaży kolejnych działek.

Napisz komentarz »