REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Przedszkolaki poczekają

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Justyna Bareła

Przynajmniej do końca roku przedłużą się prace przy budowie przedszkola w Iłowej.

Prace za łącznie 4 mln 840 tys. 654,70 zł miała wykonać firma Moris Polska z Warszawy. Budowlańcy nie dotrzymali dwóch wyznaczanych  terminów zakończenia prac, ostatni minął wraz z końcem roku.

– Wypowiedzieliśmy umowę firmie, która budowała przedszkole. Teraz będziemy musieli wybrać kolejnego wykonawcę w przetargu – potwierdza burmistrz Paweł Lichtański.

Przedszkole jest w tzw. stanie surowym otwartym. Budynek stoi, dachówka jest położona w 60 procentach, nie ma okien i drzwi. Zanim gmina ogłosi przetarg, najpierw musi wykonać inwentaryzację przeprowadzonych prac. Inwentaryzacja ruszy 14.01. – Przetarg przygotujemy od nowa i ogłosimy prawdopodobnie pod koniec lutego. Ceny od wykonawców poznamy w marcu. Najwcześniej w kwietniu może dojść do przekazania placu budowy – wymienia  burmistrz.

Dzieci do nowego przedszkola miały pójść od września. Bardziej prawdopodobny termin zakończenia prac to grudzień, a przeniesienie dzieci do nowego budynku – w 2020 roku. – Nie jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu spraw. Sam swojej córce obiecałem, że będzie chodzić do nowego przedszkola (prace nad budową ruszyły w 2017 roku – przyt red.), a ona od września pójdzie już do pierwszej klasy – dodaje P. Lichtański.

Wydłużenie budowy przedszkola prawdopodobnie opóźni też uruchomienie w gminie żłobka, na który otrzymano dofinansowanie. Żłobek miałby powstać w obecnym budynku przedszkola przy ul. Kolejowej, ale dopiero wtedy, gdy przedszkolaki przeniosą się z niego do nowo budowanego przedszkola przy ul. Żagańskiej.

Napisz komentarz »