REKLAMA

Gospodarka

Ponad 200 działek na sprzedaż

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Norbert Królik

Urząd Miasta w Żarach szuka pieniędzy. Jednym ze sposobów ich pozyskiwania jest wyprzedaż mienia komunalnego.

Żarscy urzędnicy opublikowali wykaz działek w mieście przeznaczonych do zbycia. Łącznie do sprzedania jest ponad 230 działek, z czego większość przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe. 

Najwięcej, bo 77 działek, urzędnicy planują sprzedać przy ul. Kukułczej, Strusiej i Jaskółczej, czyli w okolicach ul. Żagańskiej na wysokości osiedla Zawiszy Czarnego. Do zagospodarowania jest tam teren o powierzchni blisko 15 ha, a średnia wielkość działki to ok. 15 ar. Działki przeznaczone są pod budownictwo jednorodzinne.

Ponad 50 działek do sprzedania jest przy ul. Leśnej. Większe, których jest 35, mają wielkość 11 ar, a mniejsze, których jest 19 – 7 ar. Wszystkie zaplanowane są pod zabudowę jednorodzinną. W 2017 roku urzędnicy próbowali już sprzedać część działek przy ul. Leśnej. Cena brutto za mkw.wynosiła wtedy ponad 100 zł i okazała się zbyt wysoka, bo chętnych na kupno nie było.    

Domy będzie można wybudować również na 19 działkach przy ul. Powstańców Wlkp. (działka nr 458/2 obr.4) Średnia wielkość działki to 10 ar. 36 działek czeka przy ul. Pułaskiego. Ich wielkość to od 8,5 do 10 ar.

Większe, bo 18-arowe działki mieszczą się przy ul. Rzemieślniczej. Miasto chce sprzedać ich 17. W planie zagospodarowania przestrzennego są to tereny mieszkalnictwa jednorodzinnego z dopuszczeniem usług rzemiosła. Przy tej samej ulicy zlokalizowanych jest 10 działek o wielkości 34 ar, których przeznaczenie to tereny przemysłu, składu i budownictwa.

Urząd Miasta chce również zbyć blisko 11-hektarową działkę przy ul. Czerwonego Krzyża. Na ten teren nie jest uchwalony jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego, dlatego nie jest jeszcze określone przeznaczenie tej działki.

Napisz komentarz »