REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ukradli sprzęt dla dzieci!

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Sprzęt o wartości ponad 23 tys. zł złodzieje ukradli z budynku adaptowanego na centrum terapii dla dzieci niepełnosprawnych w Dzietrzychowicach.

W budynku w Dzietrzychowicach żagańskie Stowarzyszenie Entuzjastów Terapii „Nasza Sztuka” planowało uruchomić centrum terapii dla dzieci niepełnosprawnych. W planie były m.in. zajęcia zooterapii, muzykoterapii czy homeoterapii. Członkowie stowarzyszenia sfinansowali remont budynku, a także zakupili sprzęt do zajęć. Nie wiadomo, czy centrum w ogóle ruszy. Wszystko przez złodziei, którzy okradli budynek w nocy z 31 na 1 stycznia.

Złodzieje wykorzystali to, że w remontowanym budynku w Sylwestra nie było żadnego z robotników. Ukradli elektronarzędzia warte ponad 10 tys. zł, sprzęt RTV i AGD o wartości ok. 5 tys. zł, piec kominkowy za 4 tys. zł oraz kilka instrumentów do terapii muzyką za kolejne 4 tys. zł.

– Chcieliśmy zrobić coś fajnego dla dzieci z powiatu żagańskiego. Złodzieje wyrządzili krzywdę nie tylko nam, ale przede wszystkim osobom, którym takie formy terapii mogą bardzo pomóc w życiu i rozwoju – mówi Grzegorz Tatara, prezes Stowarzyszenia Entuzjastów Terapii „Nasza Sztuka”. – Tego wieczora we wsi widziany był biały bus. Ktokolwiek coś widział, proszony jest o kontakt ze mną lub policją. Elektronarzędzia do remontu pożyczyłem. Teraz muszę oddać za nie pieniądze. Wydałem też ponad 10 tys. zł na wyposażenie, które skradziono.

Jeśli ktoś chce pomóc stowarzyszeniu, może się kontaktować pod nr tel. 516 378 057.

Policja prowadzi śledztwo. 

– Jeszcze nikt nie został zatrzymany w tej sprawie – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »