REKLAMA

Sport

Ruszyli z treningami

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze naszych drużyn grających w klasie okręgowej, Czarnych Żagań i Piasta Iłowa, rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Czarni Żagań ruszyli z treningami w poniedziałek, 7 stycznia, w hali Arena.

– W styczniu będziemy trenować dwa razy w hali i raz na wolnym powietrzu – mówi trener żaganian, Sebastian Horodyski. – W planie mamy też siedem sparingów. Zaczynamy 26 stycznia meczem z Beskidem Bożnów. Potem zagramy jeszcze z Granicą Żarki Wielkie, Piastem Wykroty, Cariną Gubin, Arką Nowa Sól, Zametem Przemków i Czarnymi Rudno.

Na treningu stawili się wszyscy, którzy grali jesienią.

– Nie przewiduję żadnych ubytków ani wzmocnień. Mamy silną drużynę, którą stać na awans do IV ligi.  Runda wiosenna będzie trudniejsza, ale chcemy, aby była lepsza niż  jesienna – zastrzega Horodyski.

Piast Iłowa, lider okręgówki, treningi rozpoczął w czwartek, 10 stycznia. Dzień później pojechał do niemieckiego miasteczka Nesky, aby rozegrać tam towarzyski turniej. Iłowianie znają już swoich sparingpartnerów. Zaczynają 26 stycznia z drużyną z Nesky, na sztucznym boisku w Żaganiu, potem zagrają jeszcze z BKS-em Bolesławiec, Apisem Jędrzychowice (oba mecze w Zgorzelcu), Arką Nowa Sól w Żaganiu oraz Włókniarzem Mirsk i Płomieniem Czerna na własnym boisku.

Krążą plotki, jakoby Piast miał stracić swoich czołowych piłkarzy w ataku: Nigeryjczyka Emmanuela Ohagwu, Brazylijczyka Douglasa oraz Marcina Łojko. Ponoć mocno jest nimi zainteresowana czwartoligowa Carina Gubin.

– Nic o tym nie słyszałem. Jeśli będą jakieś zmiany, to kosmetyczne – ucina spekulacje trener Piasta, Grzegorz Borkowski. – Douglas obecnie przebywa w swojej ojczyźnie, ale w lutym ma wrócić do Iłowej. Mamy siedem punktów przewagi nad drugą drużyną po rundzie jesiennej. Nie chcemy zmarnować wielkiej szansy na powrót do IV ligi. Zdaję sobie sprawę, że runda rewanżowa będzie o wiele trudniejsza niż pierwsza.

Napisz komentarz »