REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Karambol między marketami

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: bj

Dwa fordy i bmw zderzyły się na ul. Wrocławskiej w Lubsku w południe w sobotę, 5.01.

Z parkingu sklepu Inter Marche w Lubsku swoim bmw wyjeżdżała 66-letnia mieszkanka powiatu żarskiego. Najwyraźniej jej się śpieszyło, bo wjechała na główną drogę wprost pod zmierzającego w kierunku Budziechowa forda mondeo. Za jego kółkiem siedziała 34-letnia kobieta, która jechała z 7-letnim synem. Auta się zderzyły, a siła uderzenia sprawiła, że bmw dodatkowo wpadło na stojącego forda fiestę, którego 67-letni kierowca chciał włączyć się do ruchu, bo wyjeżdżał z parkingu Biedronki.

Gdy na miejsce docierała pomoc, ford mondeo znajdował się w rowie, a bmw i ford fiesta – na poboczu drogi.

– W wypadku uczestniczyły 4 osoby dorosłe i dziecko. Dwójce poszkodowanych, która jechała fordem mondeo, pomocy udzielał zespół karetki. Pozostali nie zgłaszali dolegliwości – informuje mł. asp. Paweł Brela z Komendy Powiatowej PSP w Żarach. Strażacy sprawdzili, czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych, odłączyli akumulatory i pomagali w kierowaniu ruchem. Ich akcja trwała prawie 2,5 godziny.

– Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 500 zł – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »