REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tir w ogniu

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor: bj

Na żarskiej obwodnicy zapalił się jadący tir.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek rano, o godz. 8. Tadeusz Aleszczyk (63 l.), mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, kierowca ciężarowego volvo wiozącego drewno do firmy Swiss Krono, zauważył, że z jego autem coś się dzieje, za chwilę kabina stanęła w ogniu. Natychmiast zatrzymał auto, dosłownie na środku obwodnicy, na wysokości strefy przemysłowej, w rejonie wjazdu do drukarni Chroma.

– Zdążyłem tylko chwycić torbę z dokumentami i skrzynkę z gaśnicą. Nawet o kurtce nie pomyślałem – mówi pan Tadeusz. Jak sam mówi, jako kierowca tira pracuje od 20 lat, ale pierwszy raz zdarzyła mu się taka sytuacja.

Mężczyzna próbował ugasić pożar gaśnicą. Pomagali mu w tym inni kierowcy, którzy zatrzymywali się na drodze. Bezskutecznie. Ogień opanowały dopiero dwa zastępy strażaków przy pomocy profesjonalnej piany gaśniczej. Uchronili przed ogniem ładunek. Samochód przewoził 48 metrów sześciennych drewna.

Droga była całkowicie zablokowana przez prawie godzinę.

– Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w komorze silnika – informuje mł. asp. Paweł Brela Komendy Powiatowej PSP.

Napisz komentarz »