REKLAMA

Gospodarka

Muszą dopłacić do Ryneczku

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: Norbert Królik

Prawie 230 tys. zł musi dopłacić żarski Urząd Miasta firmie Janbud za remont ryneczku przy ul. Kąpielowej. Do tego z miejskiej kasy trzeba wydać 20 tys. zł na koszty procesu.

Sprawa dotyczy remontu ryneczku, który zakończył się w 2014 roku i kosztował blisko 3 mln 500 tys. zł. Teraz, po pięciu latach urzędnicy muszą dopłacić firmie Janbud dodatkowo prawie 230 tys. zł.

–  Firma Janbud weszła z nami w spór o kwoty, które nie wynikały z umowy. Chodziło o wywóz mas ziemi z terenu budowy. Myśmy ocenili, że te pieniądze nie należą się firmie. Janbud zdecydował się na spór sądowy. Przeszło to wszystkie instancje. Niestety, przegraliśmy – tłumaczy Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar, odpowiedzialny za inwestycje w mieście.

– Urząd Miejski w Żarach reprezentowała Kancelaria Szymański Kornalewicz Adwokacka Spółka Partnerska. Urząd nie poniósł żadnych dodatkowych kosztów względem kancelarii – mówi Edyta Nawrot, rzecznik żarskiego Urzędu Miasta. Kancelaria otrzymuje wynagrodzenie za obsługę prawną Urzędu Miasta.

Koszty procesu wyniosły natomiast ponad 20 tys. zł. Sąd obciążył nimi Urząd Miasta.

Napisz komentarz »