REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Będzie rzeź!

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Około 50 tys. drzew zaplanowano do wycinki na terenie powiatu żagańskiego.

W poprzednim wydaniu „Regionalnej” pisaliśmy, że przy torach, w rejonie ul. Konopnickiej w Żaganiu, wycięto kilkaset drzew. Łącznie, do wiosny ma zniknąć z powiatu żagańskiego 6 tys. 584 drzew. Ale to nie koniec. Zbigniew Wolny z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował nas, że do wycinki wyznaczono w sumie około 50 tys. drzew.

– Na wycinkę tych drzew otrzymaliśmy stosowne, pozytywne decyzje organów administracyjnych. Będziemy wycinać tylko te drzewa, które znajdują się w pasie 15 metrów od torów kolejowych i mogą zagrażać bezpieczeństwu. Powalone na tory drzewa bardzo często uszkadzają sieć trakcyjną – tłumaczy.

W powiecie żagańskim wycinka drzew będzie kontynuowana w 2019 r. na następujących liniach: Wrocław – Gubinek, Miłkowice – Żary i Żagań – Jankowa Żagańska.

– Usuwanie drzew prowadzimy po uprzedniej kontroli, żeby wykluczyć zasiedlenie ich przez chronione gatunki ptaków. W czasie okresu lęgowego ptaków nie usuwamy drzew, w takich przypadkach przesuwamy termin wycinki – zastrzega Wolny.

Napisz komentarz »