REKLAMA

Polityka

Biorą kredyty na Żary

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: Norbert Królik

Danuta Madej, burmistrz Żar, z każdym rokiem zwiększa dziurę budżetową i coraz bardziej zadłuża miasto. W tym roku zaplanowany deficyt to ponad 22 mln zł, a kredyt, jaki zamierza zaciągnąć pani burmistrz, to ponad 25 mln zł.

Żarscy radni budżet na 2019 rok przyjęli na sesji w piątek, 28.12. Za budżetem zagłosowało 12 radnych (10 z koalicji Forum Samorządowe i Dobre Miasto Lepszy Powiat oraz Magdalena Lenczyk z Prawa i Sprawiedliwości i Arkadiusz Lis z Tobie i Miastu). Przeciw było 9 radnych (czworo z PiS, dwoje z SLD, dwoje z Koalicji Obywatelskiej i radna z TiM). Zaplanowane wydatki na 2019 rok to 197 mln zł, a dochody – 175 mln zł. Deficyt miasta wyniesie około 22 mln zł. Na jego pokrycie oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów burmistrz D. Madej planuje wziąć blisko 26 mln zł kredytu.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 629

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »