REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Ukradł księdzu auto i gotówkę

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: bj

Nieobecność proboszcza na plebanii podczas pasterki (24.12.) wykorzystał złodziej-bezbożnik. Księdzu z parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w żarskich Kunicach ukradł volvo i około 12 tys. zł w gotówce.

– Nie chcę mówić o szczegółach, bo policja wciąż prowadzi swoje postępowanie – zastrzega ks. Ryszard Gas, proboszcz parafii.

Pewne jest, że z plebanii zniknęło warte około 40 tys. zł volvo s60, a także pieniądze i dwa telefony komórkowe, jeden wart 500 zł, drugi 1 tys. zł.

Zgłoszenie o przestępstwie policjanci dostali następnego dnia rano. Mundurowi jeszcze tego samego dnia namierzyli podejrzanego 24-latka, któremu przedstawili został zarzut kradzieży z włamaniem.

Wiadomo, że policjanci odzyskali już kilkanaście tysięcy złotych, sam samochód też został odnaleziony 26.12. w lesie pomiędzy Mirostowicami Dolnymi a Mirostowicami Górnymi. Na jego ślad natrafił jeden z  mieszkańców, który wybrał się na świąteczny spacer z rodziną po lesie.

– Jest uszkodzony. Nosi ślady po włamaniu i uruchamianiu. Co do pieniędzy, to była cała gotówka, jaka zniknęła – uzupełnia proboszcz.

– Prokurator nadzorujący postępowanie zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego wobec włamywacza. Mężczyzna musi się zgłaszać w wyznaczonych terminach, do czasu aż sąd podejmie decyzję w jego sprawie. Grozi mu do 10 lat więzienia – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »