REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Dwie minuty, 14. tys. zł strat

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: jb

Podjechali pod sklep w środku osiedla. Wybili szybę. Ukradli towar wart 14. tys.zł. Akcja trwała niecałe dwie minuty.

Alarm w autoryzowanym salonie Husqvarna w pawilonie na żagańskim Osiedlu Na Górce włączył się po godz. 4:00 nad ranem, 2 stycznia.

– Po czterech minutach na miejscu była już ochrona, ale złodziei nie było. My z pracownikiem dojechaliśmy – mówi właściciel salonu Dariusz Cierpiał.

Na nagraniu widać, jak czarne auto podjeżdża pod pawilon na osiedlu, ustawia się tak, by było mu wygodniej odjechać przodem. Podjeżdża pod szybę salonu i odjeżdża po około 30 sekundach. Cała akcja trwa około dwóch minut.

Złodzieje wybili szybę, weszli do środka, ukradli sześć pilarek do cięcia drewna i dmuchawę do liści.

– Nie rozglądali się. Przyszli konkretnie po to. Nie wchodzili do innych pomieszczeń. Może mieli zamówienie na akurat takie? Na półce została jedna dmuchawa. Albo już nie zmieściła im się do auta, albo zabrakło im czasu – mówi D. Cierpiał. – Numery seryjne skradzionych sprzętów wysłaliśmy do wszystkich serwisów – dodaje właściciel. – Liczymy na to, że ktoś widział coś więcej. W październiku przenieśliśmy się tu z ulicy Spółdzielczej, żeby było bezpieczniej.Wiemy, że było to czarne auto w typie audi a3. Dwie osoby odjechały w kierunku ul. Żarskiej i w lewo, w stronę Żar, jednostki wojskowej lub obwodnicy.

W sprawie włamania, dzwonić można pod numery 668 012 062 lub 692 482 159 lub informacje zgłaszać żagańskiej policji.

Napisz komentarz »