REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Księgowa prezesem

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Barbara Baranowska, księgowa żagańskiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych, została jej nowym prezesem.

Baranowska zastąpiła na tym stanowisku Wojciecha Szumskiego, który 31 grudnia przeszedł na emeryturę. Porządki w spółce nowy burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec zaczął od wymiany składu rady nadzorczej. Jako udziałowiec spółki, postanowił odwołać całą radę nadzorczą, w której zasiadali: Mirosław Rataj, Irena Kasprzak i Mariusz Dudek. Na  przewodniczącego rady nadzorczej powołał Bogdana Fryze, zwolnionego przez Daniela Marchewkę dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, a na członków – radców prawnych, Waldemara Junga z Żar i Annę Zawieję z Zielonej Góry.

 

Bez konkursu

Kolejnym ruchem było powołanie następcy Szumskiego. Została nim Barbara Baranowska, księgowa MPOiRD od 14 lat. Co ciekawe, nowa pani prezes współpracowała z poprzednikiem Szumskiego, Andrzejem Katarzyńcem, przez 10 lat, gdy był on szefem MPOiRD, do 2014 roku. W spółce Baranowska była również jej prokurentem oraz pełnomocnikiem ds. jakości. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne.

– Na stanowisko prezesa spółka ogłosiła konkurs, ale został on nierozstrzygnięty. Wobec tego, przewodniczący rady nadzorczej zwrócił do mnie z pytaniem, czy ma ogłosić nowy konkurs, czy rada może powołać prezesa bez postępowania konkursowego – mówi burmistrz A. Katarzyniec.

Konkurs nie został rozstrzygnięty, bo obaj kandydaci, nie spełnili oczekiwań rady nadzorczej.  – Szczerze powiem, byłam zaskoczona, że rada postawiła na mnie – powiedziała „Regionalnej” w środę, 2 stycznia, nowa pani prezes. – Wiem, jaka spada na mnie odpowiedzialność. Znam jednak spółkę od podszewki, pracuję w niej 14 lat jako księgowa i wierzę, że z pomocą 50 pracowników uda mi się nią dobrze zarządzać.

Jedną z pierwszych decyzji pani prezes było podpisanie umowy z żagańskim Urzędem Miasta na odbiór odpadów komunalnych, na kwotę ponad 4,8 mln zł.

– Pracy jest sporo, to gorący dla nas okres zimowego utrzymania dróg. A takie usługi świadczymy dla Żagania, gminy wiejskiej Żagań i Brzeźnicy – mówi prezeska. – Najbliższe plany? Musimy myśleć o zakupie nowej śmieciarki, bo stary sprzęt zużywa się i wymaga wymiany.

Napisz komentarz »