REKLAMA

Polityka

Na co pójdzie 50 mln zł?

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: bj

Prawie 50 mln zł dochodów, ale jeszcze więcej wydatków. Pieniądze z budżetu gminy Żary w większości pójdą na pensje, reszta na świadczenia, kredyty i inwestycje.

Budżet na 2019 r. radni gminy Żary uchwalili w piątek, 28.12. Dochody wyniosą niemal 48 mln 500 tys. zł. Wydatki będą wyższe, bo sięgną 50 mln 700 tys zł. Dziura w budżecie pokryta zostanie z tzw. wolnych środków, czyli pieniędzy niewykorzystanych w latach poprzednich.

Największym kosztem są wynagrodzenia i składki z nimi związane, czyli nieco ponad 16 mln 700 tys. zł. Nieco mniej pochłoną wydatki na funkcjonowanie jednostek podległych gminie, czyli np. szkół czy samego urzędu. Na to popłynie niespełna 11,5 mln zł. Nieco więcej, bo 12 mln 240 tys. zł, pójdzie na wypłatę świadczeń, w przewadze na program 500+.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 814

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »