Nie dali rady liderowi

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Na pięciu meczach skończyła się seria zwycięstw żagańskich siatkarzy. W sobotę, 22.12., Sobieski uległ liderowi z Wałbrzycha 1:3 (21:25, 25:13, 12:25, 21:25).

Zanim siatkarze obu drużyn starli się na parkiecie, wyszli na niego działacze, których prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, Tomasz Paluch, uhonorował odznakami związku. Wyróżnienia otrzymali: prezes WKS-u Sobieski, Aleksander Bortnowski, jego dyrektor, Kazimierz Poprawski, kierownik drużyny, Grzegorz Woźniak, trener drużyny seniorów, Artur Chaberski, szkoleniowiec zespołu juniorów, Piotr Grabkowski.

Niesieni dopingiem kibiców, którzy tym razem po brzegi wypełnili żagańską Arenę, „wojskowi” dzielnie walczyli o każdy punkt. Niestety, lider okazał się za silny. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt. Od stanu 15:15, wałbrzyszanie odjechali na 4 oczka i już nie oddali prowadzenia, choć świetnie w końcówce serwował Kacper Gajowczyk.

Siatkarze Sobieskiego zmobilizowali się i drugiego seta wygrali do 13, kapitalnie grając zarówno w zagrywce, ataku, jak i bloku.

W trzeciej odsłonie wróciły błędy z pierwszego seta i rywale zrewanżowali się, wygrywając do 12.

Więcej walki kibice obejrzeli w czwartym secie, który, niestety, wygrali rywale.

– Każda seria się kiedyś kończy. Dziś chcieliśmy ją przedłużyć, ale się nie udało. Lider zweryfikował nasze możliwości. Ten mecz przegraliśmy przede wszystkim w przyjęciu – powiedział po spotkaniu trener A. Chaberski. – Naszym celem jest jak najwyższe miejsce w tabeli i  udział w play-offach.

Po 13 kolejkach Sobieski jest czwarty w tabeli. W najbliższą sobotę, 5 stycznia, czeka go kolejny trudny mecz – zagra z wiceliderem w Głogowie.