REKLAMA

Wasze sprawy

Ciągle szuka miłości

Opublikowano 21 grudnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Choć nadal jest kawalerem, to świąt Bożego Narodzenia nie spędzi samotnie. Jerzy Bielawski, radny powiatowy i szef żagańskiego Prawa i Sprawiedliwości, może liczyć na ukochaną rodzinę.

Szczególnie dwie siostry, ich wnuki i prawnuki. Te ostatnie – siedmioletnia Amelka i czteroletni Czarek – są oczkiem w głowie pana Jurka.

– Swojej miłości ciągle szukam. Już tylko w realu, bo konto internetowe zlikwidowałem.  Wierzę, że w nowym roku w końcu ją znajdę – przyznaje J. Bielawski. – Póki co, przy wigilijnym stole nie będę sam. Odkąd moja mama zmarła cztery lata temu, święta spędzam u siostry Maryny. Na wigilijnym stole zawsze stoi dwanaście potraw, głównie ryby w różnych postaciach. Od karpia, którego sam kupuję, po rybę po grecku i śledziki w oleju i ogórkach. Siostry, Maryna i Małgorzata, zawsze dbają o to, aby było smacznie i miło. Zaczynamy od modlitwy, potem jest czas na polskie kolędy. Na stole nie brakuje również dużej świątecznej świecy Caritas, którą kupuję w kościele. Pali się przez całą wigilię, po skończeniu kolacji, jedziemy ją postawić na grób mamy.

 

Wypatrują pierwszej gwiazdki

Pan Jurek własnych dzieci nie ma, ale uwielbia spędzać czas z siedmioletnią Amelią oraz czteroletnim Czarkiem, wnukami swoich sióstr. Często zabiera dzieci na plac zabaw, wycieczki, kupuje słodycze.

– Podczas wigilii zabieram moich siostrzeńców na strych domu mojej siostry. Wpatrujemy się przez okno w niebo, wyglądając pierwszej gwiazdki. W tym czasie wujek Zbyszek znika z domu. Po chwili pojawia się w drzwiach św. Mikołaj z prezentami – mówi J. Bielawski.

– Ja w tym roku czekam na super prezent – zestaw „Japana zjadam”, to takie japońskie słodycze w proszku. W tym roku byłam grzeczna. I chciałbym, żeby na święta spadł śnieg. Fajnie byłoby ulepić bałwanka – dodaje Amelka.

Wigilia u pana Jerzego kończy się pasterką. J. Bielawski wierzy, że w nowym roku w końcu pozna swoją drugą połówkę. Aby życzenie się spełniło, 2019 rok chce przywitać z przytupem – na zabawę sylwestrową wybiera się do ośrodka OHP Wiechlice, w którym przez wiele lat był kierownikiem. Tam również może liczyć na towarzystwo znajomych. Może tam pozna swoją miłość?

Napisz komentarz »