REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Gwiazdka dla Ani

Opublikowano 04 stycznia 2019, autor: jb

– Pod takim hasłem bliscy, znajomi i przyjaciele prowadzą zbiórkę, która pomoże 8-letniej Ani Balcerskiej z Żar, cierpiącej na rzadką chorobę mózgu.

Dziewczynka choruje na rzadką chorobę mózgu AADC. W Polsce tylko dwoje dzieci ma takie schorzenie. Ania co kilka dni dostaje ataków, które trwają nawet 8 godzin. Dziewczynka wpada w stan odrętwienia, nie można jej podać nic do jedzenia ani picia, ma wysokie skoki poziomu cukry we krwi. Ania samodzielnie nie siedzi, nie trzyma głowy, nie mówi. Ale reaguje na to, co się mówi do niej, nawiązuje kontakt wzrokowy.

Ludzie dobrego serca już raz Ani pomogli, zebrano blisko 18 tys. zł, co pozwoliło na zakup specjalistycznego wózka. Dziewczynka czeka też na skomplikowaną operację, do tej pory na świecie operowano tylko kilka takich przypadków w USA. Ma ona naprawić uszkodzone geny.

– Na wyczekiwaną operację jedziemy w lutym do Warszawy. Spędzimy tam potem trzy miesiące – mówi Daria Balcerska, mama dziewczynki.

Po operacji Ania przyjmować będzie leki, których miesięczny koszt wynosi 100 tys. zł, ale są one refundowane.

– Przed operacją średnio co dwa tygodnie jeździmy do Warszawy na kolejne badania i to samo w sobie jest kosztowne. Nie chcemy pieniędzy, bo kto chce, może przekazać Ani 1% swojego podatku. Prosimy jednak o pomoc w przekazywaniu rzeczy, które ułatwią nam po prostu codzienne życie – dodaje pani Daria.

Dla Ani zbierane są pampersy rozmiar 6 (na inne jest uczulona), nawilżane chusteczki, kremy ochronne, pielęgnacyjne oraz płyny i żele do kąpieli. W sprawie zbiórki rzeczy dla Ani w Żaganiu można się kontaktować z Kingą Drewicz (tel. 537 253 353,) a w Żarach z panią Darią (tel. 536 936 333).

Napisz komentarz »