REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Uniwersytet gwiezdnej floty

Opublikowano 21 grudnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Lasery, GPS i statki kosmiczne. T,o co kiedyś było tylko fantazją, teraz jest rzeczywistością. Mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach poznawali świat zmieniających się technologii.

W sobotę (15.12.) odbyły się zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Mali studenci poznawali tajemnice kosmosu i techniki. Aby przekazać im tę wiedzę, najlepszy okazał się film „Gwiezdne Wojny”. Zajęcia poprowadził Karol Holski, pasjonat sagi o międzygalaktycznych bohaterach, nauczyciel z CKZiU.

– To, co kiedyś było tylko filmową fantazją, teraz jest już rzeczywistością – opowiadał K. Holski – a „Gwiezdne Wojny” to świetny temat, by zainteresować dzieci zarówno techniką, jak i samym kosmosem.

Kosmiczne technologie

Dzieci podczas zajęć poznawały tajemnice kosmosu. Dowiedziały się również, jak chęć ich odkrycia wpłynęła na rozwój technologii.

– Dzieciaki mają możliwość w ciekawy sposób poznać technikę – mówi Edyta Piskorowska, pomysłodawczyni Uniwersytetu Dziecięcego. – Nie jest to serwowane w nudny sposób, tak jak w szkole. Tutaj mogą dotknąć, spróbować, doświadczać i rozmawiać. Dzięki temu wynoszą dla siebie dużo więcej z naszych zajęć, bo nie czują się skrępowane ławkami i dzwonkami.

Chemiczne eksperymenty

To były przedostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w tym semestrze. Ostatnie zajęcia odbędą się w styczniu i zostaną poświęcone chemii. Dzieci będą mogły poznać właściwości chemiczne różnych substancji. Wszyscy rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci na zajęcia, mogą skontaktować się z organizatorką pod numerem telefonu: 608 31 87 44 lub osobiście przy ul. Wrocławskiej 2/6 w Żarach albo odnajdując stronę na Facebooku: www.facebook.com/matrobocik lub wysyłając e-mail na adres: matrobocikzary@interia.pl

Napisz komentarz »