REKLAMA

Wasze sprawy

Co zażyła w samochodzie Joanna?

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: bj

To próbują ustalić żarscy śledczy.

– Była to amfetamina albo metamfetamina bądź obie te substancje łącznie – mówi Robert Brzeziński, szef żarskiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

W środę, 12.12., odbyła się sekcja zwłok.

– Przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowa. Posiłkując się wyłącznie badaniami podczas sekcji, biegły nie jest w stanie potwierdzić, że śmierć jest skutkiem przedawkowania narkotyków. Naturalnie został pobrany materiał do badań toksykologicznych, ale trzeba zważyć, że kobieta przebywała w szpitalu, poddawana była terapii, podawano jej leki. To może nie pozostać bez wpływu na ich wynik – zastrzega R. Brzeziński.

Pewne jest jednak, że biegły nie dopatrzył się obrażeń czy śladów.

– W ocenie zdarzenia ważny jest oczywiście kontekst, czyli fakt, że była w szpitalu, z jakiego powodu. Dlatego w tej chwili wstępnie przyjmujemy wersję z narkotykami – uzupełnia R. Brzeziński. – Na razie prowadzimy postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś, więc nikt nie usłyszał zarzutów. Oczywiście zbadamy okoliczności – bo ktoś te narkotyki przekazał. Z kobietą na miejscu był mąż – podkreśla R. Brzeziński.

Napisz komentarz »