REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

I ty możesz pomóc

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Dla wielu to będą smutne święta w hospicjum, ale wolontariuszka Patrycja Olech z Grabika postanowiła to zmienić. Zorganizowała prywatną akcję wolontariatu dla pacjentów, aby zobaczyć uśmiech na ich twarzach.

W żarskim hospicjum przebywa obecnie 14 pacjentów. Najmłodszy z nich ma 30 lat, a najstarszy 65 lat. Patrycja Olech, wolontariuszka, postanowiła zorganizować charytatywną zbiórkę świątecznych paczek dla pacjentów.

– Ci ludzie potrzebują, by ktoś o nich pamiętał – mówi pani Patrycja. – Potrzebują ciepłego słowa i dobrych gestów. Mają zapewnioną opiekę, jedzenie i leki, ale potrzeba czegoś więcej, zwłaszcza w święta. Dlatego postanowiłam zorganizować tę akcję.

Wielkie serca

TV Regionalna wyemitowała materiał, w którym pani Patrycja opowiedziała o swojej prywatnej akcji wolontariatu. Odzew mieszkańców był ogromny.

– Dzieci z Przewozu i Wymiarek postanowiły zorganizować charytatywne koncerty w swoich kościołach. Odbędą się styczniu – opowiada wolontariuszka. – Dzieci z przedszkola w Grabiku, do którego chodzi moja córeczka, mała wolontariuszka, przygotowują rysunki, które zostaną zapakowane razem z paczkami dla pacjentów.

Jak pomóc

Wszyscy, którzy chcieliby się włączyć w akcję, mogą skontaktować się z Patrycją Olech pod numerem telefonu 575 769 789 lub pisząc do niej na Facebooku. Do paczek można kupować: upominki, książki, świąteczne dekoracje, kawę, herbatę, pościel, kapcie, pidżamy i tym podobne przedmioty, które sprawią, że pacjenci w hospicjum poczują się w święta tak, jakby byli w domu.

– Zachęcam wszystkich do zostania wolontariuszem w hospicjum – mówi P. Olech. – To bardzo piękna i szlachetna postawa, która sprawi radość zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Bo pacjenci hospicjum bardzo potrzebują ciepła i zainteresowania – przekonuje.

Napisz komentarz »