REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

KFC rusza

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: bj

Tort, kubełki za złotówkę, zniżkowe kupony – to atrakcje otwarcia restauracji KFC w Żarach.

Już w poniedziałek, 17.12., po raz pierwszy zjeść będzie można posiłki w restauracji KFC przy ul. Katowickiej w Żarach. Otwarcie zaplanowano na godz. 10.00. Tego dnia będą atrakcje dla klientów.

– Proponujemy specjalną promocję. Kubełki Hot-Wings pierwsze 100 osób będzie mogło kupić za złotówkę – mówi Maria Grzybowska z firmy AmRest, właściciela sieci.

Ale to nie wszystko, bo wielbiciele sieciowej restauracji mogą liczyć na powitalny tort. Dla najmłodszych klientów restauracja przygotowała balony, ucieszy ich też na pewno pluszowy Colonel Sanders. Podczas otwarcia otrzymać będzie można kupony promocyjne, do wykorzystania do końca roku.

– Zapraszamy na otwarcie pierwszej restauracji KFC w Żarach. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, że oferta KFC spełni oczekiwania naszych gości – mówi Michał Wall, kierownik restauracji.

 

Kurczak, frytki, warzywa

Żarskie KFC ma niespełna 200 mkw. powierzchni. Sala restauracyjna ma ok. 65 mkw., a kuchnia jest większa o 5 metrów. Do tego zaplecze magazynowe z chłodniami, część socjalna dla pracowników i toalety dla klientów, łącznie z toaletą dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi.

Założenie jest takie, że w restauracji maksymalnie przebywać będzie 40 klientów i 9 osób personelu.

Zamawiać posiłki będzie można zarówno w lokalu, jak i przez okienko dla kierowców (jedno okienko będzie do zamówień, drugie do odbioru). Przewidziane jest typowe menu dla tej sieci – potrawy z kurczaka, frytki, surówki, zimne i gorące napoje, piwo, a także lody z automatu. Kurczaki (z firmy Drosed) i warzywa od lokalnego dostawcy mają przyjeżdżać trzy razy z tygodniu, mrożone produkty (np. frytki) – dwa razy w tygodniu, a przyprawy – raz na tydzień.

Dostarczany do restauracji KFC kurczak jest poporcjowany. Technologia przygotowania posiłków jest zautomatyzowana – najpierw jest wstępnie marynowany w marynatorze, potem panierowany i smażony. Do tego celu służą specjalne smażalnice ciśnieniowe, potem przez ok. minutę mięso odcieka z tłuszczu. Stąd trafia do podgrzewacza, a potem jest serwowane klientom. Frytki do smażalnic trafiają zamrożone, na klienta czekają potem na specjalnym podgrzewanym stole. Zimne napoje docierają w formie syropu – na miejscu są rozcieńczane, bezpośrednio przed podaniem, przez specjalne urządzenie.

Restauracja KFC w Żarach będzie otwarta codziennie od 7:00 do 24:00.

Napisz komentarz »