REKLAMA

Samorząd

Oszukali nas i tyle!

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: jb

Mówią radni gminy Niegosławice. remont powiatowej drogi z Cieciszowa do Niegosławic.

Przed wyborami w październiku hucznie otwierano powiatową wyremontowaną drogę ze Szprotawy do Cieciszowa. Całość, z unijną dotacją, kosztowała ponad 7 mln zł. I choć droga nie leży w gminie Niegosławice, radni z Niegosławic dołożyli do niej 300 tys. zł, żeby starostwu łatwiej było starać się o dotację. Szprotawa dała na drogę 500 tys zł.

W rewanżu Szprotawa miała dołożyć się do remontu dalszego odcinka drogi – z Cieciszowa do Niegosławic. Problem w tym, że taka inwestycja nie jest zaplanowana w powiatowym budżecie na kolejny rok.

– Radni poprzedniej kadencji mieli spotkanie ze starostą i przewodniczącym Rady Powiatu. Starosta deklarował wówczas, że jak dołożymy z naszego budżetu pieniądze na remont drogi na terenie gminy Szprotawa, a on zostanie na stanowisku kolejną kadencję, to nie będziemy musieli się obawiali, bo on zrobi wszystko, żeby był remont kolejnego odcinka. Dlatego teraz czujemy się oszukani – mówiła radna Małgorzata Jarosz na sesji w poniedziałek, 10.12.

– Czy nie warto byłoby jeszcze w tym roku porozmawiać ze starostą na temat opracowania dokumentacji dalszego remontu drogi? Żebyśmy chociaż podpisali umowę intencyjną – proponował radny Henryk Inglot.

– Oszukali nas i tyle! – skwitował były radny, sołtys Mycielina, Waldemar Hołowko.

– Nie można mówić o kolejnym etapie. Wyremontowany odcinek był projektem trzech samorządów, które się na niego składały. Otrzymaliśmy na drogę dotację, po wykonaniu jest to koniec projektu. Trzeba zasiąść do rozmów o nowym projekcie. Będę wnioskował o to na posiedzeniach Rady Powiatu – zadeklarował Piotr Ciołka, radny powiatowy z gminy Niegosławice.

Napisz komentarz »