REKLAMA

Wasze sprawy

Podatki w górę

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Justyna Bareła

Wyższe podatki za działki i mieszkania zapłacą od stycznia mieszkańcy Gozdnicy.

Radni nowe stawki zatwierdzili we wtorek, 11.12.

– Przy propozycjach stawek, zasadę mamy taką jak w poprzednich latach, by stosować maksymalne stawki ze względu na potrzeby budżetu gminy – tłumaczył radnym sekretarz Roman Nowak.

Jeżeli chodzi o budynki, największa podwyżka dotyczy tych, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bo o 37 groszy. Za każdy metr kwadratowy powierzchni przedsiębiorcy zapłacą teraz 23,47 zł. Opłata za metr kwadratowy domu lub mieszkania wzrośnie o 2 grosze do kwoty 0,79 zł. O 20 groszy więcej, czyli 7,90 zł, będzie opłaty za każdy metr kwadratowy garażu. Za budynki związane z kwalifikowanym obrotem siewnym podatek wyniesie 10,98 za metr kwadratowy (wzrost o 18 gorszy). Za pomieszczenia związane ze świadczeniem usług zdrowotnych opłata wzrośnie o 8 gorszy do 4,78 zł za metr kwadratowy. Za pozostałe budynki, w tym związane z działalnością organizacji pożytku publicznego, opłata wyniesie 7.06 zł za metr kwadratowy (więcej o 26 groszy).

Za działkę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej podatek wzrośnie o 2 grosze do kwoty 0,93 zł za metr kwadratowy. Za działkę pod domem stawkę podniesiono o 1 grosz, do kwoty 0,49 zł za metr kwadratowy. Opłata za teren pod wodami powierzchniowymi wzrośnie o 8 groszy do 4,71 zł za hektar, a za tereny niezabudowane związane z obszarem rewitalizacji zaplanowano wzrost o 9 groszy do stawki 2,37 zł za metr kwadratowy.

Napisz komentarz »