REKLAMA

Wasze sprawy

Monika marzy, by stanąć na nogi

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 40 tys. zł kosztuje dwumiesięczna rehabilitacja, dzięki której 23-letnia szprotawianka ma szansę chodzić. Monika Łojek cudem uniknęła śmierci w zderzeniu z ciężarówką.

Monika wypadek miała w lipcu. Wyjeżdżała ze zjazdu ze Szprotawy na obwodnicę, w kierunku Żagania. Poczekała, aż przejedzie ciężarówka, po czym włączyła kierunek i wjechała na główną drogę. Wprost pod drugą ciężarówkę. Jej auto odbiło się od tira, po czym wpadło do rowu. W ciężkim stanie, z urazem czaszkowo-mózgowym, trafiła do szpitala, na oddział intensywnej terapii. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na powrót do zdrowa. Przez długi czas była w śpiączce.

Po wielu operacjach, Monika wyszła ze szpitala, przechodzi rehabilitację w domu. Miała uszkodzony słuch, problemy z mówieniem i niedowład lewej strony, nie otwierała oka.

– Dziś oko już się otwiera, narzeczona mówi, ale czeka ją długa rehabilitacja, aby mogła ruszać ręką i stanąć na nogi – mówi jej partner, Radosław Śleżyński. – Po fiasku rehabilitacji na fundusz zdrowia, postawiliśmy na skuteczniejsze, prywatne leczenie. Dwaj żarscy rehabilitanci codziennie przyjeżdżają do nas, aby ćwiczyć z Moniką. Z każdym dniem jest coraz lepiej, chociaż tuż po wypadku rokowania nie były dobre. Obecnie niedowład przerzucił się z lewej  na prawą stronę, są problemy z koordynacją ruchową.

Aby stanąć na nogi, szprotawianka przejdzie indywidualną, dwumiesięczną rehabilitację w krakowskim Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum.

– Koszt takiego dwumiesięcznego cyklu to 44 tys. zł. Robimy, co możemy, aby zebrać jak najszybciej tę kwotę – dodaje Śleżyński.

Szprotawiance można pomóc, wpłacając pieniądze przez portal zrzutka.pl – adres: https://zrzutka.pl/be35x5

– Wszystkim, którzy mi do tej pory pomogli, bardzo dziękuję. Każdemu z osobna chciałabym uściskać rękę – mówi Monika, która z zawodu jest fryzjerką i po skutecznej rehabilitacji chciałaby wrócić do profesji.

Napisz komentarz »