REKLAMA

Sport

Porażka na starcie

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: hakma

W niedzielę, 9 grudnia, drugoligowi piłkarze Mundialu Żary meczem z AZS UZ Zielona Góra zainaugurowali rozrywki w Dolnośląskiej Lidze Futsalu.

Derby lubuskiego były bardzo emocjonujące, choć dla podopiecznych Radomira Roztockiego mecz w Zielonej Górze nie zaczął się dobrze. Gospodarze mieli ogromną przewagę, której nie potrafili przełożyć na skuteczność strzelecką, ponieważ w bramce gości świetnie spisywał się Mateusz Bizukojć i AZS prowadził do przerwy tylko 2:0. Na szczęście w drugiej części piłkarze z Żar jakby w końcu się obudzili i zaczęli grać. Najpierw do bramki po szybkiej kontrze trafił Krzysztof Frydlewicz. Potem na 3:2 strzelił z karnego Daniel Gałach. Jednak akademicy w końcu zrozumieli, że muszą się wysilić, żeby wygrać z żaranami i przycisnęli gości, dokładając do swojego dorobku 4. bramkę. Goście znów gonili wynik i bramkę kontaktową z karnego ponownie zdobył D. Gałach. Niestety do końca meczu zostało niewiele czasu i Mundial nie zdążył wyrównać. Mecz zakończył się porażką przyjezdnych 3:4.

Skład Mundialu: Mateusz Bizukojć, Krzysztof Frydlewicz, Rafał Cyrana, Oleg Frankovych, Daniel Gałach, Krzysztof Pietek, Radosław Romanowski, Konrad Pluta, Patryk Wikszta.
Trener: Radomir Roztocki

Napisz komentarz »