REKLAMA

Kronika policyjna

Staranował płot i lampę

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: jb

Kierowca zniszczył ogrodzenie domu przy ul. Leśnej w Żaganiu. Skosił też lampę.

Zniszczenia właścicielka domu zauważyła w nocy z wtorku na środę 4/5 grudnia.

– Około drugiej w nocy wstałam do toalety. Kiedy wracałam do łóżka, zauważyłam, że jest dziwnie ciemno. A pokój oświetla mi zazwyczaj lampa, którą mam naprzeciw okna – opowiada Łucja Zajdel. – Kiedy podeszłam bliżej okna, zobaczyłam zniszczoną lampę i samochód, który stał po drugiej stronie ulicy. Widziałam tylko, że był jasnego koloru. Z samochodu w stronę lasku szło dwóch mężczyzn, trzeci siedział w środku. Jak mnie zobaczyli, to zaczęli mówić, że oni zapłacą za zniszczenia, że na pewno jakoś się dogadamy. Wtedy nie zauważyłam jeszcze, że mamy rozwalony płot – dodaje kobieta.

Mężczyźni chcieli się dogadać.

– Chcieli, żebym zeszła na dół, ale ja postanowiłam zadzwonić na policję i po syna. Policja przyjechała szybko, ale oni zdążyli odjechać – dodaje pani Łucja.

Przy domu pani Łucji wyłamane jest całe jedno przęsło płotu, a kilkanaście metrów dalej przewrócona lampa oświetleniowa.

– Nie wiem, jak im się udało to zrobić, bo żeby wjechać tak w płot i lampę za jednym zamachem, wydaje się prawie nie do wykonania – przyznaje Ł. Zajdel. Kobieta martwi się. – Nie wiem, kto nam teraz za naprawę zapłaci. Szkoda to jedno, ale ja przecież nie będę nosić tych cegieł sama.

Sprawę wyjaśnia żagańska policja.

Napisz komentarz »