REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Walczą o czyste powietrze

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Norbert Królik

Pod żarskim Ratuszem w sobotę (8.12.) odbyła się pikieta obrońców czystego powietrza.

Partia Zielonych zorganizowała w sobotę w Żarach pikietę w obronie klimatu. 

– Kiedyś w Żarach można było uprawiać sport na powietrzu. Teraz przez zanieczyszczone powietrze jest to praktycznie niemożliwe – uważają Krzysztof i Waleria, którzy przyłączyli się do pikiety pod Ratuszem.

– Chcemy być aktywni. Jedną z najważniejszych spraw, na które zwracamy uwagę, to miejska zieleń i wycinka drzew – mówi Ewaryst Stróżyna z partii Zieloni.

Pojechali do Katowic

Przedstawiciele fundacji Eko-Lubusz z Żar i partii Zieloni uczestniczyli w piątek (7.12.) w Katowicach, podczas Szczytu Klimatycznego, w spotkaniu z Adamem Bodnarem, rzecznikiem praw obywatelskich w sprawie zanieczyszczeń powietrza pochodzących z przemysłu. 

– Przekazaliśmy rzecznikowi informacje dotyczące zakładów przemysłowych emitujących zanieczyszczenia na terenie Żar oraz postępowania sądowego, które toczy się przeciwko prezesowi Swiss Krono. Obiecał, że zainteresuje się sprawą, a na przełomie lutego i marca przyjedzie do Żar – opowiada Remigiusz Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz. W spotkaniu uczestniczyli również Magdalena Zalewska z Eko-Lubusz oraz Alina i Marak Rapaczowie z partii Zieloni.

Napisz komentarz »