Poszaleli w szatni

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czwarty triumf z rzędu żagańskich siatkarzy w lidze! Po gładkiej wygranej z Juve Głuchołazy 3:0 (25:11, 25:14, 25:17), „wojskowi” wykonali taniec radości w szatni.

Z meczu na mecz żaganianie grają coraz lepiej. W sobotę, 8 grudnia we własnej hali Arena podejmowali siódmy w tabeli, Juve Wakmet Głuchołazy. Nie dali szans rywalom wygrywając 3:0. W pierwszym secie zdemolowali wręcz gości, dając im zdobyć tylko 11 punktów. Choć goście nawet objęli prowadzenie na początku  tej odsłony, to Sobieski szybko im wybił marzenia o jakiekolwiek zdobyczy punktowej w Żaganiu – od stanu 1:2, tylko powiększał przewagę. W 7. minucie na tablicy było już 7:2 i „wojskowi” mogli kontrolować spotkanie.  Najwyższe prowadzenie żaganianom dał ich kapitan,  Jędrzej Jasnos, popisując się świetnym serwisem. W 17. minucie , po jego udanych zagrywkach było już 20:9.

Drugi i trzeci set również były formalnością i żaganianie zaliczyli kolejny mecz z rzędu „godzina z prysznicem”. Tyle że tym razem w szatni urządzili sobie dziki taniec radości i sesję fotograficzną.

– Bardzo się cieszymy z czwartej wygranej z rzędu, tym bardziej, że to jeden  z naszych najlepszych meczów w tym sezonie – powiedział po meczu kapitan Sobieskiego, Jędrzej Jasnos. – Dzisiaj fajnie zagraliśmy zagrywką.

– Gramy coraz lepiej, z meczu a mecz. Widać efekty ciężkiej pracy. Do gry wrócił Kacper Gajowczyk , dzięki czemu miałem możliwość większej rotacji – dodał trener żaganian, Artur Chaberski. – A będzie jeszcze lepiej, gdy do gry wróci kolejny kontuzjowany zawodnik, Paweł Gajowczyk.

Dodajmy, że w sobotnim spotkaniu MVP został Damian Siuta. Sobieski pnie się mocno w górę tabeli. Po wygranej z Juve jest już na czwartym miejscu. W sobotę, 15 grudnia będzie miał okazję serię przedłużyć serię zwycięstw. W Miliczu zmierzy się z siatkarzami MUKS Ziemia Milicka.