REKLAMA

Sport

Akrobaci na medal

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Norbert Królik

50 zawodników z klubu Piramida Żary wystartowało w niedzielę (9.12) w mikołajkowych zawodach w akrobatyce sportowej w Zielonej Górze.

Sześć złotych, pięć srebrnych i pięć brązowych medali zdobyli akrobaci Piramidy Żary w niedzielnych zawodach w Zielonej Górze.

W kategorii pierwszy krok w ćwiczeniach indywidualnych dziewcząt (grupa młodsza i starsza) pierwsze miejsca zajęły Julia Drozdek i Kinga Trzeciak. Drugie były Daria Kornielewska i Natalia Marcinek, a trzecie Lidia Kędzierska i Lidia Zielińska. W dwójkach chłopców wygrali Karol Zieliński i Hubert Dziurawiec. W dwójkach dziewcząt drugie były Lena Hołodziuk i Lena Jakubczyk, a trzecie Antonina Polus i Maja Grędzińska. 

W kategorii młodzik czwórka chłopców w składzie: Michał Kols, Jan Gorzelak, Szymon Wojtowicz i Piotr Królik zajęła pierwsze miejsce, natomiast Lena Hołodziuk i Lena Jakubczyk były drugie, a Antonina Polus i Maja Grędzińska trzecie w dwójkach dziewcząt. W trójkach dziewcząt najlepsze były Kornelia Koczorowska, Amelia Fajkierz, Nikola Grochulska oraz Antonina Niedzielan, Agata Pisarska i Aleksandra Kicuła. Trzecie miejsce zajęły Marcelina Świerczyńska, Teresa Firganek i Oliwia Waszak.

W klasie trzeciej w dwójkach dziewcząt Lena Kwasigroch i Maja Harasim zajęły drugie miejsce. Młodych akrobatów trenują: Helena Drapała, Teresa Bączkowska i Wioletta Skubińska.

Napisz komentarz »