REKLAMA

Samorząd

Odciąży panią wójt

Opublikowano 14 grudnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Katarzyna Kromp, wójt gminy Tupice, liczącej zaledwie 13 sołectw, postanowiła, że do rządzenia musi mieć zastępcę. Wicewójt pojawi się w urzędzie 2 stycznia.

Po czterech latach rządzenia gminą, za co dostaje średnio 9 tys. zł miesięcznie, K. Kromp zdecydowała, że potrzebuje wsparcia. Zastępca ma odciążyć zapracowaną panią wójt w sprawach budownictwa, ochrony środowiska i inwestycji. Zostanie nim Krzysztof Kościukiewicz (44 l.) z gminy Kożuchów, który przez 13 lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim.

– Już trzy razy nie udało mi się znaleźć chętnego na stanowisko specjalisty ds. budownictwa w naszej gminie – zakomunikowała K. Kromp radnym podczas sesji. – Dlatego podjęłam decyzję o zatrudnieniu zastępcy, który będzie brał nieco większe pieniądze niż inspektor, ale będzie miał więcej obowiązków.

Wicewójt zostanie przeniesiony do Tuplic na podstawie awansu wewnętrznego w strukturach samorządowych. Jego pensja wyniesie ponad 5 tys. zł miesięcznie na rękę.

– To bardzo doświadczony człowiek, cieszę się, że do nas przychodzi – reklamuje swojego zastępcę K. Kromp.

K. Kościukiewicz w Urzędzie Marszałkowskim był kierownika wydziału wdrażania programów i sprawozdawczości w departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Dostałem propozycję od pani wójt i postanowiłem ją przyjąć, coś zmienić – mówi K. Kościukiewicz. – Niecodziennie dostaje się taką szansę, bo nie ukrywam, że to nobilitacja.

K. Kościukiewicz ma żonę Annę, która jest sołtysem Radwanowa i 12-letniego syna Huberta. Przyszły wicewójt do pracy w Tuplicach będzie codziennie dojeżdżać.

 

 

komentarz »
  1. MON 18 grudnia 2018 11:40 - Odpowiedź

    A za co Pani wójt będzie brała pensje, za pokazywaniem paluszkiem co trzeba zrobić??Na wielu rzeczach się nie zna, wszyscy w urzędzie to widzą , tylko każdy boi się o swój stołek i cicho siedzi. No ludzie, stać nas na TO!!!!

Napisz komentarz »