REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nie podarował złodziejom

Opublikowano 07 grudnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Pracownik żagańskiej stacji złapał złodziei paliwa. Gdy zatankowali olej napędowy za 180 zł i odjechali z piskiem opon, wsiadł do auta i ruszył za nimi w pościg.

Napad rabunkowy na stację miał miejsce około godz. 8.30 rano. Dwaj młodzi mężczyźni podjechali volkswagenem golfem 4 na stację paliw przy ul. Kożuchowskiej w Żaganiu, po czym zatankowali ponad 30 litrów oleju napędowego za ok. 180 zł. Zamiast zapłacić, odjechali. 

 

Gonił ich aż do Bożnowa

Mirosław Sitek, pracownik stacji, nie zamierzał im darować. Napad zgłosił policji, zablokował dystrybutory z paliwem, zamknął sklep, po czym wsiadł do swojej terenówki i ruszył w pościg za złodziejami. Dopadł ich kilkaset metrów dalej, gdy zmieniali tablicę rejestracyjną.

– Gdy grzecznie poprosiłem, aby zapłacili za paliwo, jeden z nich odepchnął mnie, po czym obaj wsiedli do golfa i zaczęli uciekać polną drogą w stronę Bożnowa – opowiada pan Mirosław. – Ruszyłem za nimi. Pędząc po wertepach, uszkodzili miskę olejową. Gdy dojechali do Bożnowa, z auta zaczęło się dymić. Skręcili w boczną dróżkę, po czym wysiedli z samochodu i zaczęli uciekać na piechotę. Nagle zawrócili i zaatakowali mnie. Udało mi się ich powalić na ziemię. W tym czasie, w Bożnowie była już policja, której przez telefon wskazałem miejsce. 

M. Sitek przyznaje, że był tak wściekły na złodziei, że zapomniał o strachu.

– Ja muszę uczciwie zapracować na to, aby kupić paliwo. Dlaczego mam tolerować takie kradzieże? – pyta retorycznie pracownik stacji z 20-letnim stażem. – Nie zarabiamy takich kroci, aby robić prezenty.

 

Prezes „zaprasza” śmiałków

Prezes firmy Dan-Pol, właściciel stacji, Edmund Dworak pochwalił swojego pracownika za reakcję.

– Sprawcy dwóch poprzednich napadów na moje stacje, o których pisała „Regionalna”, usłyszeli już wyrok skazujące – mówi. – „Zapraszam” kolejnych. Cele w więzieniach są jeszcze wolne. Podkreślam jednak, że kolejnych również będę ścigał.

 St. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań, przyznaje, że policja zatrzymała dwóch mieszkańców gminy Iłowa (21 i 18 l.) w związku z kradzieżą ponad 30 litrów paliwa. 

O dwóch poprzednich kradzieżach na stacji Dan-Pol pisaliśmy w sierpniu. W Brzeźnicy złodziej zatankował paliwo za 200 zł i odjechał czarnym audi A4. O mało nie rozjechał pracownika stacji, który wybiegł za nim. Z kolei na stacji przy ul. Kożuchowskiej w Żaganiu. złodziej zatankował około 113 litrów paliwa do baniaka za ponad 500 zł i odjechał.

komentarz »
  1. Kazimierz57 14 grudnia 2018 18:54 - Odpowiedź

    Wyrazy szacunku dla Panów którzy zachowali zimną krew….

Napisz komentarz »