REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Co piąte drzewo do wycięcia

Opublikowano 07 grudnia 2018, autor: Norbert Królik

Jest już ostateczna decyzja. Żarscy urzędnicy planują wyciąć około 100 drzew podczas remontu parku przy al. Jana Pawła II. – To wcale nie jest mało – uważa Jacek Stroynowski, radny PiS. W całym parku jest około 500 drzew.

Wiceburmistrz Patryk Faliński ogłosił w piątek (30.11) na sesji, że w związku z remontem parku przy al. Jana Pawła II wytypowanych do wycinki jest 96 drzew. Kilkanaście z nich ma być dopuszczonych do życia warunkowo. 

– Będziemy się im przyglądać – zapowiada P. Faliński.

Urząd Miasta otrzymał pozwolenie na wycięcie ponad 200 drzew w parku. Początkowo chciał wyciąć wszystkie. To byłaby prawdziwa rzeź, bo wycięte byłoby niemal co drugie drzewo. Taka decyzja urzędników spotkała się z protestem mieszkańców. Pod petycją w obronie drzew w parku podpisało się 1 tys. 600 osób. Teraz urzędnicy zmniejszyli liczbę drzew wytypowanych do wycinki do 96.  Ale to i tak blisko 20 proc. wszystkich, jakie rosną obecnie w parku.

– Jeżeli okazało się, że tak lekką ręką można zmniejszyć liczbę drzew do wycięcia o połowę, to może warto zastanowić się, czy nie oszczędzić ich jeszcze więcej – zastanawiają się mieszkańcy. 

Remont parku ma kosztować blisko 7 mln zł. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Kreator z Żar.  

Napisz komentarz »