REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Pobiegli dla Gabrysia

Opublikowano 07 grudnia 2018, autor: jb

Ponad 120 osób wzięło udział w charytatywnym biegu „Szóstka z Rudolfem” w Żaganiu na rzecz Gabrysia Rybaka, który walczy z chorobą nowotworową (sobota, 1.12.).

Dzieci biegły na dystansie około 500 metrów, dorośli mieli do pokonania 6 kilometrów.

Miejsca i wyniki były drugorzędne, liczył się cel. Każdy chętny mógł przekazać dowolny datek na leczenie Gabrysia.

Imprezę organizowała grupa biegowa „Byle nie pod górkę Runner Team”.

– Medale zrobiliśmy sami z masy solnej, przedstawiały głowę renifera – mówi Kinga Drewicz, pomysłodawczyni biegu. – Wiemy, w jak trudnej sytuacji jest rodzina Gabrysia, organizowaliśmy wcześniej bieg na rzecz Ali Wolanin, więc mamy już doświadczenia w tej sprawie. Jesteśmy grupą biegową, więc bieg wydawał nam się najlepszym pomysłem. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali – dodaje.

Do pomocy przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 4.

– Mamy w szkole koło wolontariatu, ale zaangażowali się prawie wszyscy. Rodzice piekli ciasta na kiermasz, my przygotowaliśmy warsztaty świąteczne dla dzieci. Cel jest słuszny, po prostu chcemy pomóc – mówi dyrektor Anna Rejdaszko.

-To nie jest nasze ostatnie słowo. Podczas kiermaszu świątecznego w Żaganiu w sobotę, 15.12., przygotujemy stoisko, na którym będzie można przekazać datki na leczenie Gabrysia, Angeliki Antczak i Anny Nagajew – zapowiada K. Drewicz.

Napisz komentarz »