REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Takim to dobrze!

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: Norbert Królik

15 tys. zł nagrody dla trzech żarskich dyrektorów od kultury. Nagrodę mają gwarantowaną przez przepisy. Wystarczy, że wydadzą i rozliczą pieniądze, które dostają od miasta.

Po 5 tys. zł nagrody dostali dyrektorzy żarskich instytucji kultury. – W tym roku otrzymają większe nagrody, bo realizują projekt unijny Żarski Park Kultury i Nauki – tłumaczy tak wysokie dodatki Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

 – To miłe, taka nagroda to docenienie naszej pracy – mówi Roman Krzywotulski, dyrektor Żarskiego Domu Kultury i zaznacza, że nagroda rekompensuje mu w pewnym stopniu brak 13 pensji.

Dotacja z budżetu miasta dla Żarskiego Domu Kultury to 2 mln 174 tys. zł. Dodatkowo na realizację projektu Żarski Park Kultury i Nauki ŻDK dostał z miasta 451 tys. zł.

Dyrektor Krzywotulski miesięcznie zarabia około 6 tys. 300 zł.

 

Wynika z przepisów

– Nie mam jeszcze przeznaczenia dla tych pieniędzy. Jak dostanę je do ręki, wtedy będę myślał, jak je wykorzystać – mówi o swojej nagrodzie Jacek Jakubiak, dyrektor Muzeum  Pogranicza Śląsko-Łużyckiego i zaznacza, że roczna nagroda dla dyrektorów wynika z obowiązujących przepisów.

Muzeum w tym roku ma przyznaną dotację z Urzędu Miasta w wysokości 519 tys. zł. Wynagrodzenie dyrektora wynosi ok. 5 tys. zł 

 

Wszystkim po równo

Również 5 tys. zł nagrody dostanie Beata Kłębukowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Roczna dotacja dla MBP wynosi 1 mln 244 tys. zł. Miesięczne wynagrodzenie B. Kłębukowskiej to ok. 5 tys. 500 zł.

Napisz komentarz »