REKLAMA

Gospodarka

Gusta odwołany

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Prezes Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji odwołany. – Burmistrz ze mną nie rozmawiał, wypowiedzenie wręczył mi szef rady nadzorczej spółki – mówi Dariusz Gusta.

Gusta był prezesem SzWiK od maja 2016 roku. Został odwołany w czwartek, 29 listopada.

– Rada nadzorcza odwołała pana prezesa z mojej rekomendacji – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Pana Gustę obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Prezes wielokrotnie mówił, że szprotawskiej spółki nie stać na obniżkę cen za wodę. Ja się z tym nie zgadzam. To jeden z powodów odwołania.

D. Gusta przyznaje, że liczył chociaż na rozmowę z nowym burmistrzem.

– Zamiast niego, pojawił się szef rady nadzorczej, który wręczył mi wypowiedzenie. Trudno, jako prezes na kontrakcie muszę się liczyć z taką decyzją. Mieszkam w Nowej Soli, moja przygoda ze Szprotawą się kończy – powiedział nam w czwartek, 29.11., odwołany prezes. – Odchodzę z podniesioną głową, zostawiam spółkę w dobrej kondycji, z dwumilionowymi dofinansowaniami na projekt e-usługi oraz budowę kanalizacji w Henrykowie.

Na pocieszenie Gusta dostanie ok. 27 tys. zł, czyli trzy wypłaty.

P.o. prezesa został Ryszard Becla, od 46 lat zajmujący się sprawami komunalnymi w gminie. – W szprotawskiej komunalce pracuję od 1972 roku, po utworzeniu spółki SzWiK w 2013 roku, zostałem jej dyrektorem ds. techniczno-ekonomicznych, a ostatnio – technicznych  – mówi.

Napisz komentarz »