REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Mogą już wycinać

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: bj

Rośnie ogrodzenie wokół parku przy al. Jana Pawła II w Żarach, ale przestaną rosnąć parkowe drzewa. Przynajmniej duża część z nich. Bo choć mieszkańcy protestują, nikt nawet nie przeczytał ich petycji. A podpisało się pod nią prawie 1 tys. 600 osób.

Protestujący przeciwko wycince petycję złożyli 21 listopada. Z burmistrz Danutą Madej rozmawiamy ponad tydzień później, w czwartek, 29 listopada. Czy zapoznała się z petycją?

– Do mnie jeszcze nie dotarła. Nie znam jej treści – zapewnia D. Madej. I dopowiada: – Teraz zmieniły się zasady. Petycjami będzie się zajmować komisja.

Wyjaśnijmy – skład komisji skarg, wniosków i petycji, o której mówi burmistrza, zostanie ustalony dopiero na dzisiejszej (30.11.) sesji Rady Miasta.

Obieg dokumentów w Urzędzie Miasta najwyraźniej odbywa się bardzo krętą drogą, bo pismo, które mieszkańcy zaadresowali imiennie do D. Madej, na jej biurko nie trafiło.

Mogą zacząć już dziś

Po informacje udajemy się do wydziału infrastruktury technicznej i ochrony środowiska.

– Na początku tygodnia sporządzimy nasze stanowisko w tej sprawie po ostatniej weryfikacji w terenie, którą zrobiliśmy 22 listopada. Mogę tylko powiedzieć, że zmniejszyliśmy znacząco liczbę drzew do wycinki – mówi Rafał Fularski, naczelnik wydziału. Na pytanie, ile drzew z ponad 200 zaplanowanych do wycinki pójdzie pod topór, odpowiedzieć jednak nie chce.

W sprawie petycji nikt z urzędników nic nie wie, wiadomo natomiast, że firma, która będzie rewitalizować park, już może ciąć drzewa.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 177

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »