REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wysadzili bankomat

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: bj

Na łatwy zarobek liczył złodziej, który próbował dobrać się do bankomatu przy Biedronce w żarskich Kunicach. Niczego nie ukradł, ale narobił zniszczeń na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Prawdopodobnie gazu użył złodziej podczas próby wysadzenia bankomatu w Żarach-Kunicach, w nocy z niedzieli na poniedziałek, 25/26.11.

– Przed godziną 2 w nocy wpłynęło do nas zgłoszenie w tej sprawie. Jak się okazało, była to nieudolna próba włamania – informuje Aneta Berestecka żarskiej policji. I dodaje: – Sprawcy zdołali uszkodzić szybę i urządzenie, ale nie na tyle, by naruszyć kasetę z pieniędzmi.

Nieoficjalnie wiadomo, że alarm podniósł portier strzegący terenu sąsiedniej firmy. Powiadomił policję. Ta wciąż poszukuje sprawcy bądź sprawców. Przy samym bankomacie kamery nie było, ale policja zabezpieczyła nagranie z kamery sąsiadującej firmy.

Firma Planet Cash, właściciel sieci bankomatów, swoje straty ocenia na kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Trzeba pamiętać, że urządzenia obsługuje komputer. Poza tym kosztowne są wszelkie zabezpieczenia przed kradzieżą czy uszkodzeniem – wyjaśnia Miłosz Gołębiewski, rzecznik Planet Cash. – W ciągu kilka najbliższych dni zamierzamy wstawić nową maszynę. W tej chwili trwają uzgodnienia z Biedronką, bo to wymaga drobnych prac budowlanych.

Napisz komentarz »