REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ciasta i bieg dla Gabrysia

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: jb

Pieniądze na leczenie Gabrysia Rybaka z Żagania zbierali uczniowie Liceum im. S. Banacha w Żaganiu. Upiekli ciasta, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu (środa, 28.11.). Pomóc Gabrysiowi będzie można też na „Szóstce z Rudolfem”, 1.12.

Gabryś, uczeń żagańskiej Szkoły Podstawowej nr 7 walczy z chorobą nowotworową.

– Na pomysł akcji wpadliśmy podczas zebrania szkolnego koła PCK – mówi pedagog Alicja Delost, opiekun koła. – Młodzieży nie trzeba było zachęcać. Historię Gabrysia znali. Nie było dla nich ważne to, czy znają go osobiście. Chcieli po prostu pomóc. W dniu kiermaszu mieliśmy ponad 200 sztuk domowego ciasta, do tego rogaliki i bułeczki. Rozchodziły się bardzo szybko – dodaje.

Słodkości kupowali (28.11) nie tylko uczniowie, nauczyciele. – Niektórzy wchodzili do szkoły z ulicy tylko po to, żeby kupić ciasto. – dodaje A. Delost.

Uczniowie „Banacha” dla swojego młodszego kolegi uzbierali 1 tys. 117,51 zł.

Każdy, kto jeszcze chciałby wesprzeć leczenia Gabrysia, może wybrać się na bieg charytatywny „Szóstka z Rudolfem” już w najbliższą sobotę, 1.12. w Żaganiu. Impreza zaplanowana jest na terenie starej papierni (za ul. Bema i kompleksem Arena). Bieg dla dzieci wystartuje o godz. 11:20, dorośli ruszą o godz. 12:00. Dla dzieci będą też m.in. świąteczne warsztaty, dal wszystkich loteria fantowa, grochówka i ciepłe napoje. Zapisy do biegu będą prowadzone w dniu zawodów przed startem imprezy. Wszystkie pieniądze zebrane podczas imprezy też zostaną przekazane na leczenie Gabrysia. Akcję organizuje grupa biegowa „Byle nie pod górkę Runner Team” oraz Szkoła Podstawowa nr 4.

Napisz komentarz »