REKLAMA

Zdrowie

Dołożą do rehabilitacji

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: Justyna Bareła

Gdy mieszkańcy Gozdnicy zaczęli przyzwyczajać się do faktu, że w ich mieście przez najbliższe 5 lat nie będzie bezpłatnej rehabilitacji, Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił kolejny konkurs na te świadczenia.

Przypomnijmy, poprzedni konkurs na 5 lat dla gmin Iłowa, Gozdnica, Wymiarki wygrał na początku tego roku zakład rehabilitacyjny z Iłowej, choć w mieście jest drugi, który też ma już umowę z NFZ.

Nowy konkurs NFZ ogłosił na 4 lata, od stycznia 2019 roku do końca 2022 roku.

– Jesteśmy zaskoczeni, bo NFZ zaproponował wyższą stawkę kontraktu miesięcznie niż poprzednio. My deklarujemy dokładać przez rok co miesiąc 1 tys. 700 zł, by stawka dla zakładu wynosiła 9 tys. zł – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz. I zapewnia: – Nadal oferujemy także remont pomieszczeń dla rehabilitacji, na który mamy około 200 tys. zł.

Zgłoszenia od osób, które chcą prowadzić rehabilitację w mieście, przyjmowane są do 10 grudnia. Żeby taką dotację jednak otrzymać, trzeba wygrać też konkurs organizowany przez NFZ. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ponownie wygrał zakład z Iłowej albo taki, który już ma podpisany kontrakt. Nasi mieszkańcy też mają prawo do bezpłatnej rehabilitacji  – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »