REKLAMA

Sport

Żywe sreberka w akcji

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: hakma

Wschodnie sztuki walki, takie jak karate, to dobry pomysł na sport dla dzieci. Zdobywanie nowych stopni to „trening” wytrwałego dążenia do celów.

Treningi karate w przedszkolu to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe, które mają na celu w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci do aktywności i to się udaje – najmłodsi z radością uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach, bo to nie tylko poprawa kondycji i koordynacji ruchowej, ale także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz kształtowanie charakteru. Sensei Sebastian Końcowik i Bartek Malinowski z Klubu Karate Kontra prowadzą zajęcia dla najmłodszych w żarskich przedszkolach.

Jak okiełznać trzydziestoosobową grupę żywych sreberek, które wszędzie wejdą i o wszystko zapytają?

– Dzieci uwielbiają te zajęcia, chętnie przychodzą i są naprawdę zdyscyplinowane – twierdzą wychowawczynie z przedszkola Groszki, Joanna Kilanowska, Moniak Wawrzyniak, Urszula Wysokińska i Paulina Radwan.

– Staramy się zadbać o to, by zajęcia były ciekawe i by dzieci dostały taki pakiet ćwiczeń, który powoduje zdrowy rozwój, jeśli chodzi o zapobieganie wadom kręgosłupa, płaskostopiu i otyłości – twierdzi S. Końcowik. I zastrzega: – Dziecko to niezwykle wymagający sportowiec. Przy nim nie można niczego udawać. Trzeba być spójnym, prawdziwym, bo dziecka nie da się oszukać.

Napisz komentarz »