REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Figurantem nie jestem

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: bj

Mówi Józef Radzion, nowy starosta powiatu żarskiego. Ma 56 lat, mandat do Rady Powiatu zdobył z Forum Samorządowego. Prywatnie mieszka w Kałku (gm. Lubsko), jego żona Anna nie pracuje, opiekuje się córką.

„Regionalna”: Do Starostwa Powiatowego odchodzi pan po ponad 20 latach szefowania szkole w Górzynie.

Józef Radzion: Po 22 latach pracy na stanowisku dyrektora w szkole w Górzynie i 34 latach w charakterze nauczyciela. Z zawodu jestem historykiem, ale ukończyłem też podyplomowe studia – matematyka z informatyką. Teraz jestem tu urlopowany, zastąpi mnie Irmina Malinowska, nauczycielka języka niemieckiego z wykształcenia.

Kto zaproponował panu, by ubiegał się pan o stanowisko starosty?

Propozycja pojawiła się z różnych ugrupowań, bo w głosowaniu w gronie radnych powiatowych z Forum Samorządowego przegrałem z Dariusz Dybą wynikiem 2:3. Ale usłyszałem propozycję od innych kolegów. Miałem sygnał, że jeżeli się zdecyduję, to na 100 procent będą na mnie głosowali.

Nie ma pan poczucia niesmaku, że jedyny kontrkandydat pochodził z tego samego ugrupowania?

Najgorsze było to, że od ogłoszenia wyników wyborów do wyznaczenia pierwszej sesji Rady Powiatu upłynął prawie miesiąc. To bardzo dużo czasu. Było nerwowo, człowiek się tą sytuacją już męczył.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 313

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »