REKLAMA

Polityka

Krwi nie będą przelewać

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Jerzy Adamowicz, stary-nowy wójt Brzeźnicy, na pierwszej sesji przyznał przed radnymi, że to najbiedniejsza wieś w lubuskim.

Na piątkowej sesji (23.11.) radni i wójt złożyli ślubowanie. Podobnie jak w poprzedniej kadencji, przewodniczącym został Krzysztof Kosiński z komitetu wójta Jerzego Adamowicza. Jego zastępcą – Ryszard Szumiński z PSL-u.

– Myślę, że dalej będziemy zgodnie pracowali dla dobra gminy – powiedział K. Kosiński.

Nowy-stary wójt gminą porządzi już czwartą kadencję. W Radzie Gminy będzie miał większość. Jego komitet zdobył aż 9 mandatów (Hanna Ślecka, Krzysztof Kosiński, Dawid Irski, Marta Pastuła, Tomasz Ziaja, Józef Szmit, Beata Najdek, Aneta Połomka, Artur Jasiński). Ludzie Adamowicza koalicję utworzyli z PSL-em (Justyna Daraż, Grzegorz Najdek i Ryszard Szumiński). W ten sposób Adamowicz ma aż 12 szabel.

Wójt, po złożeniu ślubowania, zadeklarował chęć współpracy ze wszystkimi radnymi.

– Jesteśmy najbiedniejszą gminą w województwie lubuskim – mówił J. Adamowicz. – Wyzwań jest bardzo wiele, a pieniędzy bardzo mało. Czeka nas krew, płot i łzy. Mam nadzieję, że tej krwi nie będziemy musieli przelewać – dodał z uśmiechem. – Ale spierać się trzeba, żeby wypracować wspólne zdanie.

Dodajmy, że kontrkandydat wójta w wyborach, Krzysztof Wygnaniec, wprowadził do Rady Gminy trzech radnych (Maciej Jastrząb, Izabela Bendiuł, Piotr Kosiński). Utworzą oni klub Razem dla Gminy.

Wybierając przewodniczącego oraz jego zastępcę, radni korzystali już z nowego systemu do głosowania, który Urząd Gminy zakupił za ok. 20 tys. zł.

Szefów poszczególnych komisji rada wybierze na kolejnej sesji, 3 grudnia. Dieta radnego w Brzeźnicy to 224 zł od posiedzenia, przewodniczącego Rady Gminy – 1 tys. 325 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »