REKLAMA

Sport

Walczą o awans

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Z kompletem zwycięstw przewodzą w tabeli V ligi żagańscy tenisiści.

W sobotę, 24.11., tenisiści ŻSTS III Żagań w składzie: Sławomir Rady, Maciej Chilicki, Tomasz Jakimczuk, Bogdan Drąg i Tomasz Hryńczuk pokonali w Arenie zawodników Fiber Nowogród Bobrzański 10:7. Żaganianie w tym sezonie nie mają sobie równych. Wygrali wszystkie spotkania i bilansem 12 punktów oraz stosunkiem małych punktów 60:21 prowadzą w rozgrywkach.

– Do końca tej rundy zostały jeszcze dwa mecze. Chcemy je wygrać i awansować do IV ligi – mówi S. Rady. – W tym sezonie mamy mocniejszy skład niż w poprzednim, gdzie musieliśmy jednego zawodnika dobierać do każdego meczu. Gdybyśmy awansowali do wyższej klasy, byłoby ciekawie, bo grają w niej nasi koledzy z ŻSTS II Żagań. 

W miniony weekend piłeczkę odbijali również żagańscy trzecioligowcy i czwartoligowcy.  W III lidze ŻSTS I Żagań nie dał kompletnie szans tenisistom z LZS Jedność Podmokłe, wygrywając 10:1 (Tomasz Szewczyk, Andrzej Michalak, Krzysztof Piotr, Marcin Piotrowski- wszyscy po 2,5 punktu, szóste miejsce w tabeli).

– Można powiedzieć, że rywal nam nie zagroził. To był spacerek, który po prostu trzeba było wygrać i zgarnąć punkty – dodaje T. Szewczyk z ŻSTS I.

Jeszcze lepiej wypadli czwartoligowcy z ŻSTS II. Żaganianie pokonali w Radoszynie miejscowy team So Ganesa aż 10:0 (Andrzej Budakowski, Piotr Rzeźniczak, Tomasz Płocek i Paweł Klejbach- wszyscy po 2,5 punktu, trzecie miejsce w tabeli). 

Napisz komentarz »