REKLAMA

Wasze sprawy

Otumanili psy, ukradli narzędzia

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Elektronarzędzia skradzione z kilku domów były warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do serii włamań doszło w gminie Lubsko na początku tygodnia. W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20.11) złodzieje okradli 7 gospodarstw w Grabkowie i Dąbrowie. Łupem padły elektronarzędzia, piły, pilarki, kosy spalinowe, wiertarki, kosiarki i sprzęt do obróbki drewna.

Przygotowani

Złodzieje nie działali na oślep. Okradli gospodarstwa, których właściciele mieli dużo narzędzi. Uporali się nawet z psami, które pilnowały posesji.

– Nasze psy się pochowały – opowiada jedna z poszkodowanych mieszkanek Grabkowa. – Nie sądzę, żeby dali im coś na sen. Raczej jakieś straszaki. Złodzieje przeszli przez całe podwórko. Ciągnęli maszyny na kółkach. Policyjny pies zgubił trop kilkadziesiąt metrów za domem, na asfaltowej drodze. Sąsiedzi widzieli tam busa. Nasze straty wyniosły około 8 tys. zł – mówi poszkodowana

– Na podwórko weszli boczną furtką – mówi Krystyma Śliboda, okradziona mieszkanka Dąbrowy. – Pies nie zaszczekał nawet. Nie wiem, co mu zrobili. Mąż i syn prowadzą zakład stolarski. Skradziono nam piły i wiertarki za ponad 3 tys. zł. Auto, do którego wszystko chowali, stało za domem, na leśnej drodze pod dębem. To bardzo przykre. Ktoś na coś pracuje tyle lat, a ktoś to sobie zabiera.

Wyjasniają

Na policję wpłynęło do tej pory 5 zgłoszeń.

– Do włamań doszło w nocy z 19 na 20 listopada – potwierdza Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji. – Skradziono głównie elektronarzędzia: piły, wiertarki i inne urządzenia, a także rower. Na razie nikogo w tej sprawie nie zatrzymano, prowadzone są czynności wyjaśniające.

Napisz komentarz »