REKLAMA

Samorząd

Zmiana po 42 latach

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagański Urząd Gminy ma nowego gospodarza. W czwartek, 22.11., ślubowanie złożył nowy wójt, Leszek Ochrymczuk.

Nową przewodniczącą została Elżbieta Kłoniecka, jej zastępcą – Paweł Lipski. Na pierwszej sesji, radni korzystali już z nowych urządzeń do głosowania. Po wciśnięciu przycisków na pilotach, jakie każdy z nich dostał, wynik głosowania pojawiał się na ekranie. Za tę nowinkę techniczną Urząd Gminy zapłacił ok. 20 tys. zł.

Po złożeniu ślubowania, wójt L. Ochrymczuk przyznał: – W kampanii bardzo pomagała mi rodzina, szczególnie żona, która, mam nadzieję, teraz wybaczy mi częstszą nieobecność w domu – powiedział wójt.

Radni i urzędnicy podziękowali za pracę byłemu wójtowi, Tomaszowi Niesłuchowskiemu. Urzędem kierował przez 42 lata, od 1976 roku, gdy został jego naczelnikiem.

– Łezka się w oku kręci – przyznał na odchodne Niesłuchowski. I dodał: – Będę radnym powiatowym, więc dalej będziemy współpracować.

Większość w Radzie Gminy stanowią radni z komitetu Henryka Janowicza, rywala Ochrymczuka z wyborów. W 15-osobowej składzie jest ich aż 10 (Jolanta Czarnogrodzka, Elżbieta Kłoniecka, Mariusz Wołoszyn, Bartłomiej Broniszewski, Paweł Lipski, Piotr Cisowski, Marian Hrycak, Ireneusz Szczupiel, Adam Górniak, Jan Daniszewski). Sam Ochrymczuk ma tylko dwóch radnych z komitetu Lepsza Gmina (Zdzisław Remiń, Wioletta Kozak). Skład uzupełniają: Wiesław Grela (FZG Ludzi). Agnieszka Dziewiatnik (Komitet Wyborczy Wyborczy Agnieszki Dziewiatnik) i Monika Rozpędowska (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Dieta radnego wynosi 742 zł,  przewodniczącego Rady Gminy – 1 tys. 272 zł. Wójt zarabia 10 tys. 180 zł.

Napisz komentarz »