REKLAMA

Kronika policyjna

Sąd za śmiertelny wypadek

Opublikowano 30 listopada 2018, autor: bj

Prokuratorskim oskarżeniem zakończyła się sprawa śmiertelnego wypadku w Strzeszowicach

Śledczy za jego spowodowanie obwiniają 20-letniego Łukasza B., kierowcę mazdy, pod którą wpadł Ryszard Gwoździej (? 43 l.). Oskarżony mężczyzna  jechał na trasie Strzeszowice – Królów. Potrącił rowerzystę, czyli R. Gwoździeja, który doznał wielonarządowych obrażeń ciała. Zmarł na miejscu. Wypadek miał miejsce 8.03.

– Zebraliśmy dowody, z których wynika, że kierowca prowadził auto z nadmierną prędkością, czym naruszył zasady bezpieczeństwa. Ponadto znajdował się pod wpływem amfetaminy – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

– Z całą rodziną na sprawiedliwość czekamy od dawna, więc jest to dla nas dobra informacja – mówi Anna Czerniak ze Strzeszowic, siostra Ryszarda Gwoździeja (? 43 l.).

Przypomnijmy. R. Gwoździej zginął (8.03.)  potrącony przez mazdę, gdy chciał skręcić w kierunku stacji paliw. Wybrał się tam rowerem po zakupy. Tragedia rodziny była tym większa, że kilka dni później zmarli kolejno jego matka i ojciec.

Łukasz B. przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tys. zł.

Teraz 20-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat odsiadki.

Napisz komentarz »