REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uciekali przed ogniem

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Siedem rodzin ewakuowali strażacy z płonącego budynku wielorodzinnego, w Szprotawie. Pożar przez siedem godzin gasiło aż 14 zastępów.

O tym, że ogień pojawił się w stropie jednego z mieszkań, strażacy dowiedzieli się około godziny 15.00, w poniedziałek, 19. 11.

– Po przyjeździe pierwszych zastępów, okazało się, że pożar jest znacznie bardziej rozwinięty. Zajął nie tylko strop, ale znaczną część drewnianego dachu, pokrytą blachą – opowiada st. kpt. Paweł Grzymała,rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Udało się obronić sąsiednią kamienicę, przylegającą ścianą do płonącego budynku. Spalił się dach, kilka pomieszczeń, a straty wyceniono wstępnie na pół miliona złotych.

Strażacy nie ustalili przyczyny pożaru.

– Zrobi to biegły z zakresu pożarnictwa – dodaje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk,oficer prasowy KPP Żagań.

Z budynku ewakuowano 13 osób, nikt nie ucierpiał. W trakcie pożaru, od budynku odcięto media. Sześć z siedmiu rodzin mogło wrócić do swoich mieszkań po tym, jak inspektor nadzoru budowlanego uznał, że budynek nadaje się do użytkowania.

Jedna z mieszkanek budynku, pani Janina, przyznaje, że przeżyła chwile grozy.

– Rozwiązywałam krzyżówkę w pokoju, gdy nagle poczułam dym – opowiada pani Janina. – Gdy otworzyłam drzwi od łazienki, ogień buchnął mi w oczy. Okazało się, że płomienie wydobywają się zza kafelek, od sąsiadów zza ściany. Od razu zadzwoniłam na numer alarmowy 112, po czym zaczęłam walić do drzwi sąsiadów, krzycząc, aby uciekali.

Napisz komentarz »