REKLAMA

Polityka

Podzielili stołki. Przechytrzyli PiS

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Norbert Królik

W otoczce skandalu, z oskarżeniami o korupcję, odbyła się we wtorek (20.11.) pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miasta w Żarach. Przewodniczącym wybrano Mariana Popławskiego z Forum Samorządowego. Jego zastępcami zostali Łukasz Matyjasek z Dobrego Miasta-Lepszego Powiatu i Magdalena Lenczyk, której wyrzekli się koledzy z PiS.

Ponad 4 godziny dzielili się stołkami podczas pierwszej sesji żarscy radni. O stanowisko przewodniczącego Rady Miasta ubiegali się Marian Popławski z FS i Tadeusz Płóciennik z PiS. Wygrał ten pierwszy stosunkiem głosów 11 do 10. M. Popławski (67 l.) jest emerytowanym żołnierzem. Miesięcznie otrzymuje około 4 tys. 200 zł emerytury. Do tego jako przewodniczący będzie dostawał 2 tys. zł miesięcznie diety.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 786

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »