REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wjechał do kiosku

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: bj

Jechał od strony Żar. Prawdopodobnie zasnął. I wjechał w kiosk z gazetami.

Tak wyglądał wypadek, do którego doszło w poniedziałkowy (19.11.) poranek, kilkanaście minut przed godz. 7. Kierowca volkswagena passata, 26-letni mieszkaniec Przewozu, tłumaczył, że wracał z nocki, najwyraźniej zasnął, nie skręcił łagodnym łukiem, tak jak biegnie droga, tylko pojechał prosto, przeciął trawnik i z impetem wbił się w kiosk.

Właścicielka kiosku była w pracy zaledwie kilka chwil. W momencie wypadku była zajęta rozkładaniem gazet, dlatego stała bezpośrednio za ladą, na wysokości okienka. To prawdopodobnie uchroniło ją przed poważniejszymi obrażeniami, bo cała siła uderzenia poszła na drzwi kiosku. Czyli tam, gdzie stało krzesło, na którym zazwyczaj w ciągu dnia siedzi.

– Informacja o zdarzeniu wpłynęła do nas o godz. 6.49. Na miejsce pojechały dwa zastępy strażaków z Żar i dwa ochotników z Przewozu. Nasza akcja trwała półtorej godziny – informuje mł. asp. Paweł Brela z żarskiej komendy PSP.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydostali z samochodu zakleszczoną pasażerkę, pomogli również właścicielce kiosku.

– Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – zastrzega P. Brela.

Policja całe zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję.

– Kierowca był trzeźwy. Obrażeń nie odniósł ani on, ani nikt poza nim. Został pouczony – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »